1.محیطی که برای جداسازی زعفران از گل استفاده می شود ،باید سرپوشیده،دور از گرد و غبار و تمیز باشد.قبل از شروع به کار ،ناخن ها را کوتاه نموده و دست ها را ،مخصوصا لای انگشتان را با آب و صابون شسته و کاملا خشک نمایید.پیشنهاد می شود که از ژل ضدعفونی دست در زمان جداسازی کلاله ها استفاده شود و چنانچه در حین کار مجبور به ترک کار شدید قبل از شروع مجدد کار ،دست ها را ضدعفونی کنید.
2.اگر مبتلا به آلرژی (حساسیت به گرده گل ) هستید ،حتما جلوی دهان و بینی را با دستمال تمیز بپوشانید یا از ماسک استفاده کنید.
3.در هنگام جداسازی کلاله های زعفران ،باید سر به وسیله کلاه یا روسری کاملا پوشیده شود و دست ها تا آرنج به وسیله لباس آستین دار یا نیم آستین های مخصوص پوشیده شوند.

1.مطمئن شوید که زعفران کاملا خشک شده و سپس نگهداری گردد.چنانچه زعفران کاملا خشک نشده باشد در طی نگهداری تیره شده و کیفیت آن کاهش می یابد.

1.کلاله های مرطوب زعفران پس از مرحله جداسازی باید بلافاصله به مرحله خشک کردن منتقل شوند.
2.پس از اینکه حدودا 150تا 200 گرم زعفران تر در ظرف مخصوص جمع آوری شد ،بلافاصله آن ها را با ضخامت حدود 2 سانتی متر ، بر روی توری های مخصوص پهن کنید. حداکثر زمان خشک کردن 6 ساعت پس از جداسازی است . ( انباشتگی کلاله های مرطوب بر روی هم باعث رشد قارچ های میکروبی و تیره شدن زعفران نهایی خواهد شد.) لذا باید کلاله ها به سرعت بر روی توری های مخصوص خشک کردن پهن کرد.

بهترین زمان جمع آوری گل های زعفران صبح زود قبل از طلوع آفتاب است ( هر چه گل های زعفران غنچه تر برداشت شوند امکان آلودگی آن ها کمتر خواهد بود.نور خورشید که به گل های باز شده می تابد باعث کاهش کیفیت ، رنگ و عطر و طعم زعفران خواهد شد. )


© 2021 Zarin saffron company. All Rights Reserved. Powered by EXIR