بازار‌های هدف صادرات زعفران درگیر کرونا/ خرید و فروشی در بازار نیست

فصل تجارت – عضو شورای ملی زعفران گفت: در حال حاضر خریداران عمده زعفران مانند ایتالیا درگیر کرونا هستند و خرید و فروش در بازار زعفران نیست.

علی حسینی عضو شورای ملی زعفران ، درباره آخرین وضعیت بازار زعفران پس از شیوع ویروس کرونا گفت: در حال حاضر بازار هدف‌های صادراتی زعفران و بازار‌های داخلی خرید و فروش داخلی زعفران بسته است و معامله‌ای صورت نمی‌گیرد.
وی افزود: ایتالیا یکی از خریداران عمده زعفران ایرانی است که در این روز‌ها به دلیل گذراندن روز‌های اوج درگیری با کرونا، خرید زعفران ندارد همچنین کشور‌های چین و امارات متحده عربی نیز درگیر کرونا هستند.
عضو شورای ملی زعفران تاکید کرد: آغاز مجدد خرید و فروش زعفران بستگی به زمان اتمام بحران کرونا بستگی دارد و اگر این بحران طولانی شود مشکلات اقتصادی در کشور‌های هدف صادرات زعفران بیشتر می‌شود و صادرات زعفران را با مشکل مواجه خواهد کرد.
حسینی گفت: زعفران جزو کالا‌های ضروری محسوب نمی‌شود و به نظر می‌رسد با تمام شدن بحران کرونا تقاضا نیز نسبت به گذشته در این بازار با کاهش روبرو شود، چون این مساله تاثیر بر اقتصاد اکثر مردم خواهد داشت و قدرت خرید را کاهش می‌دهد.
وی درباره قیمت زعفران نیز در بازار گفت: درحال حاضر خرید و فروشی در بازار زعفران نمی‌شود و قیمت‌ها مانند هر کیلو زعفران با توجه به کیفیت حداقل 6 میلیون تومان و حداکثر 10 میلیون تومان است.


© 2021 Zarin saffron company. All Rights Reserved. Powered by EXIR